גם מירי רגב הגיע לקוקטייל של פסטיבל הג'אז באילת

מלון דן אילת אירח את קוקטייל הפתיחה של פסטיבל הג'אז אילת החוגג 30 שנה להיווסדו. אחרי שהספידה את השר המנוח פואד בן אליעזר אמרה שרת התרבות מירי רגב :"נהפוך את אילת למרכז תרבות ארצי ובינלאומי ופסטיבל הג'אז בעיר מוכיח שתל אביב זה באילת"

האירוע נערך גם במעמד ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, יוסי שרעבי מנכ"ל משרד התרבות והספורט, אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות ואחרים

רגב אמרה כי : "פסטיבל הג'אז בעיר מוכיח שתל אביב זה באילת ושאפשר לעשות אירועים איכותיים ומצוינים בפריפריה ולא רק בתל אביב."

ליאור מוצ'ניק, מנכ"ל מלון דן אילת, מרשת מלונות דן, אירח את קוקטייל הפתיחה של פסטיבל הג'אז אילת החוגג 30 שנה להיווסדו.

באירוע לקחו חלק הנהלת פסטיבל הג'אז אילת בראשות אלי דג'יברי, המנהל האמנותי של הפסטיבל והנהלת התאגיד העירוני לתיירות באילת שיזמו את הפסטיבל, בראשות: אלי לנקרי, סגן וממלא מקום ראש עיריית אילת ויו"ר תאגיד התיירות אילת, יוסי חן, מנכ"ל תאגיד התיירות אילת ועו"ד יורי גיא רון, יו"ר אגודת ידיד פסטיבל הג'אז באילת.

האירוע כלל קוקטייל קבלת פנים ונאומים של אורחי הכבוד.  רגב פתחה את דבריה עם הספד לפואד בן אליעזר ואמרה: "אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחתו. פואד היה לוחם גדול ושר גדול ותרם רבות למדינת ישראל."

רגב המשיכה ואמרה: "כמו במדינת ישראל מעצב לשמחה, אני מאוד שמחה להיות כאן היום עם ידידי מאיר ראש עיריית אילת. אני מכירה את מאיר שנים רבות ואני תמיד נפעמת מהפעילות שלו לקידום העיר אילת. לעיר אילת יש אתגרים רבים, העיר הדרומית והפריפריאלית ביותר ומאיר עושה כאם דברים יפים מאוד. היום קיימנו דיונים עם הצוות המקצועי של העיר וקיבלנו מספר החלטות לקדם את העיר ואחת מהן הוא להקים קריית ספורט בעיר אילת ולהשקיע בתאטרון אילת.

אנחנו נהפוך את אילת למרכז תרבות ארצי ובינלאומי ופסטיבל הג'אז בעיר מוכיח שתל אביב זה באילת ושאפשר לעשות אירועים איכותיים ומצוינים בפריפריה ולא רק בתל אביב. אחד ההישגים הגדולים שלי היה להעלות את תקציב התרבות ובייצוא של תרבות ישראלית לחו"ל. אני מבטיחה מעל במה זאת להמשיך להנגיש את התרבות בפריפריה ולהדגיש ז'אנרים שונים בחברה הישראלית."

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי אמר באירוע: "אני יותר משמח להיות כאן היום, לאחר שבמהלך היום האחרון ראיתי והתרגשתי ממופעים של נגני וזמרי ג'אז ישראליים מעולים. לטעמי הפסטיבל הזה הוא מהמשובחים ביותר שיש בישראל. הוא חוגג 30 שנה, זה לא משהו של מה בכך. הפסטיבל הזה הוא אחד מעמודי התווך התרבותיים של העיר אילת וכך ימשיך להיות".

פסטיבל הג'אז הבינלאומי באילת, בניהול אמנותי של אלי דג'יברי, מציין שלושה עשורים של עשייה מוזיקלית רצופה ועטורת שבחים, במחווה מיוחדת לג'אז הישראלי. ב-29 שנותיו, נטל פסטיבל הג'אז חלק מרכזי בצמיחה ובשגשוג של הג'אז הישראלי המוכר כיום גם בסצנת הג'אז הבינלאומית.
הפסטיבל השנה, שמתקיים בנמל אילת בין התאריכים: 27-30 באוגוסט, כולל שלושים הפקות המציגות את הפסיפס המורכב של הג'אז שלנו – ג'אז שהוא שגריר אותנטי של רב תרבותיות ועושר מוזיקלי אינסופי.
עם ציון שנת השלושים הושקעה מחשבה רבה בתמהיל מוזיקלי הכולל את אמני הג'אז הגדולים של ישראל, אשר הצליחו לבסס את מעמדם בסצנת הג'אז הבינלאומי כמו גם בארץ, מייסדי הסצנה הוותיקים ועד המוזיקאים החדשים והמבטיחים. לפסטיבל נבנו הפקות מקור מיוחדות בהשתתפות אמנים ישראליים מובילים ואהובים.
בין האמנים המשתתפים בפסטיבל השנה: פסנתרן הג'אז המוביל צ'יק קוריאה שגם מתארח בדן אילת, שלום חנוך, אבישי כהן, אלון אולארצ'יק, יוני רכטר, שלומי שבן, ערן צור, מרגלית צנעני, להקת הבלקן ביט בוקס, שלמה בר, אסתר עופרים, אהרל'ה קמינסקי ועוד רבים.


תגובות

comments