אילת או השאר?!

אילת היא יעד תיירות פופולארי לקראת סיום החופש הגדול למרות מחירי החופשות הגבוהים, אך השנה שהחיפושים אחר לופשה באילת ירדו ב-50% ואת מקומם תפסו חיפושים לחופשה בקפריסין שעלו ב-400% לשיא שלא נראה כמותו בעבר, כך עולה מנתוני החיפוש באתר השוואת המלונות הוטלס קומביינד.

את השינוי במפת התיירות לקפריסין מובילה חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways המוזילה את הטיסה ליעד ומקצרת את זמן ההגעה לטיסה של 40 דקות, מה שיוצר תחרות ישירה לאילת מבחינת השקעת הכסף והזמן של התייר.

"אנו מסבירים את הנהירה לקפריסין כי מבחינת מודל תיירותי ישראל מתנהלת כמו אי", אומר איל סגל מהוטלס קומביינד. "ישראל אינה גובלת עם מדינות שניתן לתייר בהן בדומה לאי מבודד באוקינוס. אמנם ירדן ומצרים פתוחות בפנינו אך הן אינן בין העדפותיו של התייר הישראלי הממוצע ותושבי הצפון אינם יכולים להניע את הרכב לנסיעה קצרה כדי לבקר בדמשק או ביירות. לכן קפריסין שהפכה למקבילה לאילת מבחינת השקעות הכסף והזמן מעודדת את הישראלים לחצות את הגבול הימי ליעד השכן."

עוד עולה מנתוני החיפוש באתר כי התייר הישראלי מעדיף לנפוש בקפריסין היוונית ו- 76% מהחיפושים הם אחר מלונות בחלק היווני. קירניה הטורקית מושכת 14% מהחיפושים, שאר החיפושים מתפצלים על פני הרבה ערים קטנות.

החלוקה בין רמות הארוח המועדפות על התיירים הישראלים הן: 59% מעדיפים מלונות ברמת ארוח של 4-5 כוכבים, 26% מלון 3 כוכבים, 9% אכסניות שאופייניות לנופש של קבוצות צעירים ונוער עם תקציב מוגבל המוכנים להתפשר על איכות הארוח, 6% הנותרים מתאכסנים בדירות נופש.

תגובות

comments